Haberler & Duyurular


SÖYLEŞİ Yeşil Direniş Ekoloji ve Yaşam Gazetesi'nde yayınlanan söyleşim
Devamı
"Eylül Karanlığından" üzerine Ragıp Zarakolu'nun değerlendirmesi Sevgili ustam Vedat Günyol'un deyişi ile, 'Alime Mitap, aynı zamanda insanlık onurunu savunan bir mesaja sahip.' 'Bütün resimler içinde bir tanesi var ki, olağanüstü: gözleri bağlı güzel bir insan. Yüz çizgilerinin güzelliği mi dersiniz, direnç dolu onurlu duruşu mu dersiniz, güzelim güzeli bir portre bu. Ben buna 'Gözleri Bağlı Prometheus' diyorum'. (R. zarakolu)
Devamı
Eleştirmen Hülya Soyşekerci'nin, "Ateş Çiçekleri" üzerine değerlendirmesi MESELE Dergisi’nin 2011/Kasım sayısında yer alan değerlendirmesinden...
Devamı
"Eylül Karanlığından" üzerine Ragıp Zarakoğlu'nun değerlendirmesi Sevgili ustam Vedat Günyol'un deyişi ile, 'Alime Mitap, aynı zamanda insanlık onurunu savunan bir mesaja sahip.' 'Bütün resimler içinde bir tanesi var ki, olağanüstü: gözleri bağlı güzel bir insan. Yüz çizgilerinin güzelliği mi dersiniz, direnç dolu onurlu duruşu mu dersiniz, güzelim güzeli bir portre bu. Ben buna 'Gözleri Bağlı Prometheus' diyorum'. (R. zarakoğlu)
Devamı
Hülya Soyşekerci'nin "26. yılında EYLÜL KARANLIĞINDAN" başlıklı yazısı Türkiye tarihinin en karanlık sayfalarından bir kısmını 12 Eylül döneminin acı ve kederle dolu o zorlu ve korkunç yılları oluşturur. Yaşayanların hafızalarında derin izler bırakan bu travmatik dönemin vicdanlarda açtığı yaralar hâlâ kanamaya devam ediyor ne yazık ki...
Devamı
YEŞİL DİRENİŞ Gazetesi'ndeki söyleşim Alime Yalçın Mitap ile Söyleşi: “Ekoloji Mücadelesi Yaşam Savunucularının Canları ile Örüldü!”
Devamı
41 YILLIK YOLDAŞIM NASUH'UN ANISINA... 9 Ekim 1989 tarihli mektubunu Nasuh,
Devamı
İlk çocuk kitabım yayınlandı Resimlediğim ve yazdığım "ÖYKÜ'NÜN BİR TATİL GÜNÜ" adlı çocuk kitabım yayınlandı
Devamı
YENİ KİTABIM "ATEŞ ÇİÇEKLERİ" yayınlandı... "Ateş Çiçekleri" adlı kitabım, Yar Yayınevi'nce yayınlandı...
Devamı
Çevre Bakanı'na bir kaç sözümüz var... Sayın Bakan’a şunu sormak isteriz:
Devamı
SBFDER Ankara Buluşması gene muhteşemdi... 13 Haziran 2009, sbfder Ankara buluşması gerçekleşti...
Devamı
ALLIANOI DOSYASI Allianoi' yle ilgili dökümanlar (Basın Açıklamaları vb...) Bilgi edinmek isteyen dostlar için...
Devamı